POCO X3 NFC Sarı Ekran Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefon yarışında Xiaomi’den bağımsız olarak hareket edecek olan Poco, iddaalı telefonlarıyla piyasaya çıkmıştı. Bu akıllı telefonlardan Poco X3 NFC modeli şuan bile çok rağbet görmüş ve sevilmişti. Oyun telefonu diyebileceğimiz bu modelin ne yazık ki ufak bir sorunu çıktı ve büyük ihtimal bu sorunu çözmek için şuan bu sayfada bulunuyorsunuz. Evet telefonunuz açtınız ve beyaz rengin aslında sarıya kaçtığını farkettiniz. İşte bu sorunu nasıl aşabileceğimizi beraber görelim.

Sarı Ekran Çözümü

Sorunun temeli henüz belli değil ancak telefon ile Chrome tarayıcısı arasında bir uyumsuzluk sonucu ortaya çıktığı düşünülüyor. Diğer bir yandan HDR ve okuma modu gibi özelliklerin aktif olması sonucu olarak ta sarı ekran hatası ile karşılaşabiliyorsunuz. Aslında sarı ekran sorunundan kastımız elbet ekranın tamamen sararması değil ancak beyaz renklerin bile soluk ve sarımsı çıkmasıdır. Bu durumu aşmak için öncelikle okuma modunun kapalı ve renk şemasının otomatik’te olduğundan emin olalım. Bunun için Ayarlar >  Ekran > Okuma Modu > Kapat (Açıksa kapat) ve Ayarlar >  Ekran > Renk Şeması > Otomatik (önerilen) seçeneklerini işaretledikten sonra sorun çözüldüyse bu aşamada bırakınız eğer halen çözülmediyse aşağıda ki adımları takip ediniz.

Chrome tarayıcı üzerinden bir ayarı devre dışı bırakmamız gerekiyor.

  • Chrome tarayıcısını açıp üstte ki arama çubuğuna chrome://flags yazın.
  • Açılan sayfada “Dynamic  color gamut” ayarını aratıyoruz.
  • Bu ayarı devre dışı bırakıyoruz. (Default -> Disabled)
  • Değişiklikten sonra Chrome kendini yeniden başlatmak isteyecektir butona basıp yeniden başlatınız.
  • Chrome kapanıp açıldıktan sonra kontrol ediniz düzelmediyse cihazı tamamen kapatıp açınız.

Böylelikle sorunu çözmüş olacağız. Bu sorunu kesin ve en iyi şekilde çözmek için mutlaka güncellemelerinizi yapınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.