Dll Sorunlarına Kesin Çözüm

DLL Nedir?

DLL (Dynamic Link Library) yani dinamik link kütüphaneleri olarak isimlendirilen dosyalar Windows’un en önemli parçalarından birisidir. Bir DLL dosyası .exe gibi çalıştırılabilir bir programın icrası anında çağırabileceği fonksiyonları barındırmaktadır.

Yani diğer bir değişle dll, programların dinamik olarak bağlantı kurabileceği fonksiyonların bir kütüphanesidir.

DLL Sorunları Niçin Çıkar?

Dll dosyaları bir bakıma windows’un alt yapısını oluşturan fonksiyonların bulunduğu bir depodur.Ve bu depolar sayesinde programların fonksiyonları çalışır ve gerekli işlemler yapılır.Eğer Windows yapısındaki herhangi bir dll eksikliğinde bu dll’nin çalıştırabileceği uygulamalar dll eksikliğinden dolayı fonksiyonlar çalışamayacağı için hata vermesi muhtemeldir.Ve bu Dll dosyalarının eksiklikleri giderilmediği sürece  eksik olan bu dll’lerin  çalıştırdığı bütün programlarda yine hata vermeye devam edecektir.Dll sorunları genelde oyun kurduktan sonra ortaya çıkar çünkü oyunlar hele ki 3D oyunlar Dll kütüphanelerine çok ihtiyaç duyarlar eğer ki 1 tane bile Dll eksikse siz o oyunu kesinlikle oynayamazsınız.Bu yüzden alttaki çözüm tekniklerini öğrenmeniz gerekir.

DLL Sorunu Çözümü %100:

Dll sorunlarının tek ama tek bir çözümü vardır oda eksik Dll dosyasını bulup eksikliğini gidermektir yani eksik Dll dosyasını bir yerden tedarik etmek ve bu eksikliği gidermektir.Dll eksikliğini gidermenin 2 usulü vardır.Bunlar; Manüel olarak  çözüm ve Otomatik olarak çözümlerdir.

Manüel Olarak Dll Sorunu Giderme:

Bu yöntem Dll dosyalarının manüel olarak yani bizim bu eksik .dll dosyalarını bir yerden bulup indirip olması gereken yere yerleştirmemiz gereken bir yöntemdir.Otomatik sorun gidermeye göre biraz uğraştırıcıdır fakat bazen otomatik sorun giderme bu sorun giderme işlemini yerine getirmez bu yüzden bu yöntemde bilinmelidir.

>>> Çözüm: İlk önce eksik olan Dll ismi bulunur ve http://www.dll-files.com bu adresteki siteden eksik olan Dll dosyası aratılır.Daha sonra Dll dosyası indirilir dosya kopyalanarak 32 bit sistemler için C:\Windows\system32\ klasörüne yapıştırılır 64  bit sistemler içinse

Otomatik Olarak Dll Sorunu Giderme:

Bu yöntem oldukça basittir çünkü bütün işlemeleri Dll sorun giderme  programları yapıyor siz sadece tarama butonuna tıklıyorsunuz daha sonrada sorunları gider butonuna tıklayarak sistemdeki bütün .dll sorunlarından kurtulmuş oluyorsunuz.Aşağıdaki programlar Dll sorunlarınızı otomatik olarak giderbilecek özelliklere sahiptirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.